2025. június 27.
Időpont
14 nap
Időtartam

A zen kertektől a mangáig, a szusitól a Hello Kittyig, azt ikebanától a J-popig Japán mindig más oldalát mutatja. Egyszerre ősi és hipermodern, meditatív és pörgős, egzotikusan idegen, hiszen furcsa, sokszor megmagyarázhatatlan szokásokkal találkozik az ember, de mindennaposan ismerős, hiszen a japán kultúra termékei – a konyha, a filmek, a játékok – már évtizedek óta itt élnek velünk. A világ egyik legérdekesebb országa, amit legalább egyszer mindenkinek látni kell. Meg kell látni a Fudzsit, a japánok szent hegyét, sétálni kell a Ginzán, és Kanazava híres kertjeiben, meg kell kóstolni a teát egy teaszertartás után, és fel kell ülni a híres szupergyors vonatokra. Két hét alatt most velünk végigjárhatjátok Japán legjavát – a nyüzsgő fővárostól, az eldugott falvakig, a békés zen kertektől a modern nagyvárosokig. 

 

Túravezető:  Szűcs Tamás Tervezett maximális létszám: 12 fő Az út min 4 fő jelentkezésével indul. Fotók: Barna Béla, Hegyes Péter, dr. Szabó Zsuzsanna, shutterstock

INDULÁS/VISSZAÉRKEZÉS Tokió
INDULÁS IDEJE 2025. június  27.
AZ ÁR TARTALMAZZA 12 éjszaka szállást háromcsillagos hotelek 2 ágyas szobáiban reggelivel
kirándulást busszal Nikkóba, a Fudzsijamához és Sikrakava-goba
a városi közlekedést minden városban
a Nagaszaki-Tokió repülőjegyet
a magyar nyelvű idegenvezetést
AZ ÁR NEM TARTALMAZZA a nemzetközi repülőjegy árát Budapest – Tokió  – Budapest útvonalon
az utazásokat Japánban a városok között vonattal, beleértve az egyhetes sinkanszen szuperexpressz-bérletet (ennek ára kb. 340 EUR)
a további  étkezéseket
a belépőket
esetleges egyágyas felárat (750 EUR)
Utasbiztosítás
Túrakiírás letöltése
0

0. nap – Repülés Japánba

2025. június 27., péntek 10:30-kor találkozunk a budapesti Liszt Ferenc repülőtéren, és 12:30-kor indulunk a China Eastern MU8640-es  járatával Sanghai-ba.
1

1. nap – Érkezés Tokióba

2025. június 28., szombat Sanghai-ban 05:35-kor landolunk, majd továbbindulunk 07:55-kor a China Eastern MU727-es járatával, érkezés Tokió Narita repülőterére 12:00-kor. Miután elfoglaltuk a szállást sétára indulunk az Ueno parkban, és megkezdjük a városnézést Japán fővárosában. Szállás: Tokió

2

2. nap – Tokió

2025. június 29., vasárnap Egész nap várost nézünk Tokióban tömegközlekedéssel. Aszakuszában kezdünk, ahol a világ leghíresebb híradástechnikai boltjai mellett ott találjuk Tokió egyik leghíresebb sintó szentélyét is. Onnan Sibujába megyünk tovább, ahol az ikonikus kereszteződés mellett elmegyünk a Meidzsi szentélybe is. Ebéd után Roppongiban sétálunk, felmegyünk egy felhőkarcoló tetejére, hogy letekintsünk a városra. Akihabarában pedig megtapasztaljuk Tokió furcsa, kicsit vad oldalát. Ott fogyasztjuk el különleges vacsoránkat. Estére visszatérünk tokiói szállásunkra.

3

3. nap – Nikko

2025. június 30., hétfő Korán reggel elhagyjuk a fővárost. Elmegyünk Nikkóba, megcsodáljuk a világörökségi városközpontot. Japán mondás szerint ne mondd, hogy valami csodás, míg nem láttad Nikkót – átsétálunk Japán egyik legszebb hídján, majd megnézzük a Tosogu a Rimnodzsi és Futaraszan templomot, gyönyörködünk a vízesésekben, majd a Csuwandzsi-tó partján fogyasztjuk el vacsoránkat. Estére érünk vissza a tokiói szállásunkra.

4

4. nap – Fudzsi

2025. július 1., kedd Reggel elindulunk megnézni Japán szent hegyét, a Fudzsit. Abban a sintó szentélyben kezdünk, ahol egykor azok a zarándokok, akik elindultak megmászni a szent hegyet. Közvetkező megállónk a Jagazaki park, ahonnan csodás kilátás esik a hegyre, majd egy hagyományos japán faluban töltünk egy órát, ahol amellett, hogy megismerjük a környék tradicionális építészetét vásárolni is tudunk helyi népművészeit tárgyakat. Ezután a Fudzsit körülvevő öt tó egyikén, a Kavagucsi tavon teszünk hajókirándulást, majd – hogy még közelebb kerüljünk a szent hegyhez – felmegyünk a panoráma lanovkán egy kilátóhoz. Estére érünk vissza a fővárosban lévő szállásunkra.

5

5. nap – Kanazava

2025. július 2., szerda Reggel korán élesítjük a JR Passunkat, és sinkanszennel utazunk Kanazavába. Ott vannak Japán legszebb kertjei – a szállás elfoglalása után a Kenrokuen kertben kezdünk, majd megcsodáljuk a Kanazava szamurájkori várát, és részt veszünk egy tea ceremónián a Gyokuszenen kertben, ebédelni az Omicsi piacra megyünk, ahol a frissen fogott tenger gyümölcseit kóstoljuk meg. Délután különleges élményben lesz részünk, ellátogatunk Japán legnagyobb épen maradt gésa-negyedébe, ahol beülünk egy hagyományos teaházba is, majd meglátogatunk egy igazi szamuráj házat is – a Nomura család egykori otthonát. Szállás Kanazavában.

6

6. nap – Imádkozó házak nyomában

2025. július 3., csütörtök Bérelt busszal kirándulunk három nagyon látványos világörökségi faluba. A hegyek között megbúvó kis falvak különleges sátortetős házaikról lettek híresek, amelyek a japánok szerint úgy néznek ki, mint az imára kulcsolt kezek. Ainokurában kezdünk, majd megnézzük Szuganumában a tájházat, végül a legnagyobb faluba, Sirakava-góba megyünk, ahol közel hatvan ilyen imádkozó házat láthatunk. Délutánra térünk vissza Kanazavába, ahol sinkenszenre ülünk és meg sem állunk Kiotóig, itt lesz a szállásunk.

7

7. nap – Kiotó

2025. július 4., péntek Az Arasijama bambuszerdőben kezdjük az ismerkedést Japán ősi fővárosával, majd ellátogatunk az Arany és az Ezüst Pavilonba, és a Kyoto Towerből vetünk egy pillantást a városra madártávlatból. Délután a Higasijama negyed macskaköves utcáin sétálunk, majd napszálltakor ellátogatunk Gionba, Japán egykor leghíresebb gésa-negyedébe, hogy ott fogyasszuk el vacsoránkat. Szállás: Kiotó.

8

8. nap – Nara, Japán első fővárosa

2025. július 5.,  szombat Két világörökségi helyszínt látogatunk meg egy nap alatt. Először kivonatozunk Narába, Japán első fővárosába. Ott előbb egy parkban sétálva barátkozunk a híres zseléd szarvasokkal, majd két ősi buddhista templomot is meglátogatunk a Tódai-dzsi az ország egyik legnagyobb és legtekintélyesebb temploma, a több, mint 1300 éves Nigacu-dóból pedig csodás kilátás nyílik az egész városra. Onnan vonattal továbbmegyünk Yasimotóba, ahol a Kii-hegységbe vezető buddhista zarándokút kezdődik. Ott a Kinpuszendzsi buddhista templomot látogatjuk meg – 34 méteres fa dómja a második legnagyobb egész Japánban. Szállás: Kiotó.

9

9. nap – Oszaka

2025. július 6., vasárnap Reggel Szakai városába vonatozunk, ahol a városi múzeumban, és a körülette fekvő kertben megcsodáljuk Japán legkorábbi császári sírjait. Utána a modern nagyváros Oszaka vár minket. A város a japán kulinária egyik fellegvára, így egészen különleges ebéd után megyünk fel egy felhőkarcoló tetejére, az Amerika-murában pedig megcsodáljuk a mai menő fiatalság öltözködését. Megvárjuk a napszálltát, hogy elképedjünk a Dótombori neonjainak látványában, utána pedig vonatra szállunk és visszatérünk Kiotóba, a szállásunkra.

10

10. nap – Hirosima

2025. július 7., hétfő  Reggel egy gyors vonatúttal a Himedzsi kastélyhoz jutunk. A hatalmas hófehér épület egyike azon kevés várnak Japánban, amelyet, amióta az 1400-as években felépítették egyszer sem pusztított el sem ellenséges hadsereg, sem tűzvész, sem földrengés. Végigjárjuk labirintusra emlékeztető átjáróit, és feljutunk a legmagasabb szintre, ahonnan csodás kilátás nyílik a környékre. Ahogy végeztünk, vonatra szállunk, alig egy óra alatt elutazunk Hirosimába. Az atombomba pusztításának emlékhelyén kezdjük városi sétánkat, majd meglátogatjuk a Békemúzeumot, és az újjászületett város bevásárlóközpontját. Szállás: Hirosima.

11

11. nap – Icukusima-szentély

2025. július 8., kedd Délelőtt kivonatozunk Mjadzsimába, majd kompra szállunk, hogy eljussunk az Icukusima-szentélyhez, amelynek vízre épült díszkapuja Japán egyik szimbóluma. Késő délután átutazunk Nagaszakiba, itt lesz a szállásunk.

12

12. nap – Nagaszaki

2025. július 9., szerda Reggelre kelve előbb a folyón átívelő csodás hidakban gyönyörködünk, majd ellátogatunk itt is a béke emlékműhöz. Ezután egészen különleges élményben részesülünk – egy darab Európát látunk a Glover Gardenben, ahol a meidzsi kor ipari fejlődését megteremtő külföldi szakemberek egyikének házát láthatjuk – Japán legrégebbi európai stílusú épületét, benne egy lebilincselő múzeummal. Nem messze a Glover háztól pedig ellátogatunk az Oura templomba – amely Japán első keresztény temploma volt. Délután, aki szeretne egy fél napos túrán vehet részt a Csatahajó-szigetre – aki nem, azzal a kínai negyedben fogunk sétálni, és kínai finomságokat enni. Szállás: Nagaszaki.

13

13. nap – Hazaindulás

2025. július 10., csütörtök Az egész nap utazással fog telni. Reggel tízre kell kint lennünk a nagaszaki reptéren, 13:50-re érkezünk Tokio Haneda repterére, ahonnan 17:10-kor indulunk haza a China Eastern MU8634-es járatával Sanghaj-on keresztül.

14

14. nap – Hazaérkezés

2025. július 11., péntek Sanghai-ból éjjel 01:50-kor indulunk, majd landolunk Budapesten  reggel 08:05-kor a China Eastern MU8639-es  járatával.

Jelentkezés menete:

  1. Foglald le az utat a túraleírás melletti oszlopban található Foglald le most! gombra kattintva. Az előleg 810 EUR – (vagy annak megfelelő forint napi árfolyamon).
  2. Velünk konzultálva vedd meg a nemzetközi repjegyet a Budapest – Tokió  – Budapest  útvonalon!
  3. A Csámborgó visszaigazoló e-mailjében található számlaszámra utald el a maradék 60%-ot, 1215 EUR-t április  27-ig.

Figyelem! Biztosítás kötelező!

A részvétel feltétele az út teljes időtartamára érvényes utasbiztosítás. A Csámborgó partnereként az Európai Utazási Biztosító (EUB) kedvezményes biztosításainak megkötésére van lehetőség, legkésőbb az indulás előtti napig, ha IDE KATTINTASZ.

EGYÉB TUDNIVALÓK

További tudnivalókat minden másról a túra előtt küldünk a résztvevőknek.